Odpowiednio dobrane obuwie jest jednym z ważniejszych elementów wpływających na komfort i dobre samopoczucie w trakcie wykonywania codziennej pracy, zwłaszcza, gdy ma ona charakter stojący lub pozostajemy w ciągłym ruchu. Nieodpowiednie buty mogą być w takim przypadku przyczyną wielu dolegliwości i schorzeń, zaczynając od odcisków i pęcherzy, poprzez nieestetycznie wyglądające haluksy, aż po problemy z kolanami i kręgosłupem. Dlatego jeśli zależy nam na zdrowiu i wygodzie, warto rozważyć zakup butów medycznych lub zdrowotnych do pracy.

 

Czym obuwie zdrowotne różni się od zwykłych butów?

W odróżnieniu od tradycyjnego obuwia, producenci butów medycznych zwracają uwagę na szereg istotnych elementów, które wpływają na komfort ich noszenia. Jednym z nich jest podeszwa. Odpowiednio wyprofilowana i wytrzymała gwarantuje idealne dopasowanie do kształtu stopy, a dodatkowe pokrycie warstwą antypoślizgową zapewnia bezpieczeństwo podczas chodzenia.

 

Podeszwa w butach medycznych wykonana z naturalnego drewna stymuluje każdą część stopy do pracy, angażując także te grupy mięśni, które w normalnych warunkach nie są używane. Jej kształt zmusza mięśnie do ciągłego ćwiczenia, rozgrzewa je oraz poprawia krążenie. Dzięki temu, nawet podczas wielogodzinnego stania czy chodzenia unikniemy uczucia ciężkich nóg, a stopy nie będą opuchnięte.

 

Wkładki zastosowane w tego typu butach amortyzują i rozpraszają wstrząsy jakie powstają przy chodzeniu po twardym podłożu oraz pomagają chronić kolana i kręgosłup. Wsparcie podbicia redukuje zmęczenie spowodowane długim staniem, a równomiernie rozłożenie ciężaru stopy utrzymuje ją we właściwym kształcie i pomaga utrzymać prawidłową postawę podczas poruszania się.

 

fot. galeriazdrowia.pl, model MOLDAVA WEDGE AD MED

 

Obuwie medyczne – wygodne buty do pracy w ruchu

Poszukując wygodnych butów do pracy warto zatrzymać się przy obuwiu, które jest lekkie i elastyczne, a zarazem wytrzymałe. Wykonane z wysokogatunkowego tworzywa, z miękką, perforowaną wkładką i zagłębieniem na piętę oraz wyprofilowanymi łukami, dla większego komfortu podczas stania czy chodzenia. Przykładem takiego obuwia jest seria Clog Evo marki Scholl. Obuwie wykonane w tej technologii pomaga zredukować bóle pięt, kostek i kolan. Trzypłaszczyznowy system kontroli ruchu wspiera utrzymanie prawidłowej postawy i ułożenie stóp.

 

Dobierając odpowiednie buty do pracy warto również zostawić pomiędzy noskiem butów a czubkami palców odrobinę luzu. Przyjęło się, że optymalnie jest to około pół centymetra. Dzięki temu, podczas wykonywania ruchów palce nie będą uderzały o czubki butów. Wygodne buty do pracy nie powinny uwierać ani być zbyt ciasne, ponieważ nawet najmniejszy ucisk może negatywnie wpłynąć na krążenie krwi i komfort podczas chodzenia.

 

Wygodne buty medyczne to idealna propozycja do pracy dla wszystkich osób, które są narażone na wielogodzinne stanie lub intensywne poruszanie się, na przykład kucharzy, fryzjerów czy pracowników służby zdrowia.

 

fot. galeriazdrowia.pl, model Air Bag MED

 

Buty medyczne z naturalnych materiałów

Do produkcji butów zdrowotnych i medycznych stosuje się odpowiednio dobrane materiały, które zapewniają stopom właściwą wentylację, jednym z nich jest skóra naturalna. Niektóre, bardziej zabudowane modele butów (na przykład seria Clog) posiadają dodatkowe wytłoczenia w skórze, dzięki którym stopy mają zapewniony stały przepływ powietrza.

 

Obuwie zdrowotne wykonane ze skóry naturalnej zapobiega poceniu się nóg, dzięki czemu znika problem przypadłości takich jak grzybica czy przykry zapach. Tego typu buty charakteryzują się także wysoką jakością wykonania, udoskonalonymi szwami o lepszej trwałości oraz materiałem wykończeniowym, który gwarantuje, że obuwie posłuży nam nawet do kilku sezonów.

 

Duży wybór butów medycznych sprawdzonej marki Scholl, idealnych do pracy, można znaleźć na przykład tutaj: https://galeriazdrowia.pl/kategoria-produktu/obuwie-zdrowotne-i-profesjonalne/oferta-profesjonalna/

 

fot. galeriazdrowia.pl, model New Massage

Obuwie zdrowotne do pracy, w trosce o stawy i kręgosłup

Nadmierne obciążenie mięśni, stawów oraz kręgosłupa jest jedną z częstych przyczyn występowania żylaków, nieprzyjemnych schorzeń czy wad postawy, na które są szczególnie narażone osoby spędzające dużo czasu w ruchu lub pozycji stojącej. Właśnie dla nich wygodne buty do pracy są jednym z kluczowych elementów wpływających na dobre samopoczucie oraz zdrowy i piękny wygląd nóg. Wygodne obuwie zdrowotne przynosi ukojenie i komfort, których próżno szukać w tradycyjnych butach noszonych na co dzień.

 

Obuwie medyczne jest szczególnie cenione przez osoby, dla których komfort i własne zdrowie znajdują się na pierwszym miejscu. Specjalnie wyprofilowana wkładka umieszczona w tego typu butach zapewnia stopie stabilność podczas stawiania kroków. Precyzyjnie wymierzona wysokość obcasa stanowi gwarancję odpowiedniej pozycji i równomiernego rozłożenia ciężaru ciała, co pozwala odciążyć stawy oraz kręgosłup. W butach medycznych stopy są ułożone naturalnie i jednocześnie chronione za sprawą odpowiedniej amortyzacji podeszwy. Wkładki, w zależności od modelu, bywają dodatkowo wyposażone w masujące wypustki, które poprzez delikatny ucisk odpowiednich stref na stopach dają dodatkowe uczucie ulgi.

 

Odpowiednio dobrane, wygodne buty do pracy, muszą przede wszystkim zapewniać komfort przez wiele godzin. Dlatego tak ważne jest, aby były możliwie najlepiej dopasowane do kształtu stóp i naszych indywidualnych potrzeb.

fot. galeriazdrowia.pl, model Clog Back Guard

Udostępnij:
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Admin

Written by Admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.